OneBlade: Revoluce v péči o vaše zdraví?

Oneblade

OneBlade: Revoluce v holení?

Společnost Philips přišla na trh s produktem OneBlade a slibuje revoluci v holení. Ale je to skutečně tak? OneBlade kombinuje technologii elektrického strojku s vibrující čepelí, která umožňuje holení vousů různé délky bez nepříjemného tahání. Uživatelé si pochvalují především šetrnost k pokožce a snadné použití. Na rozdíl od klasických strojků OneBlade neholí tak nakrátko, což může být pro někoho výhoda, pro jiného nevýhoda.

Záleží na individuálních preferencích. Pro muže s citlivou pokožkou, kteří hledají rychlé a pohodlné oholení bez podráždění, by OneBlade mohl být skvělou volbou. Pro ty, kteří preferují hladké oholení, bude asi lepší volbou klasický strojek nebo planžetový holicí strojek.

Jemné holení bez podráždění

Hladká pokožka bez podráždění je snem snad každého z nás. Bohužel, dosažení tohoto cíle může být někdy náročné, obzvlášť pokud máte citlivou pokožku náchylnou k zarudnutí a svědění. Existuje ale několik tipů a triků, které vám pomohou dosáhnout jemného oholení bez nepříjemných následků.

Začněte s přípravou. Teplá sprcha nebo koupel před holením zjemní chloupky a otevře póry, čímž se sníží riziko podráždění. Používejte ostrý holicí strojek. Tupé břity spíše tahají za chloupky a způsobují podráždění. Neholte se nasucho. Použití kvalitního gelu nebo pěny na holení zajistí hladký skluz a hydrataci pokožky. Holte se po směru růstu chloupků, abyste předešli zarůstání. Po holení pokožku jemně osušte a naneste hydratační krém nebo balzám po holení, který zklidní a ochrání vaši pokožku.

Vhodné pro citlivou pokožku?

Trápí vás citlivá pokožka, která reaguje podrážděním na kdeco? Při výběru kosmetiky je potřeba být obzvlášť opatrný. Hledejte produkty určené speciálně pro citlivou pleť, ideálně s hypoalergenním složením. Vyhněte se agresivním chemikáliím, parfémům a barvivům, které mohou pokožku dráždit. Před prvním použitím nového produktu je vždy vhodné provést test snášenlivosti. Naneste malé množství produktu na nenápadné místo, například na vnitřní stranu zápěstí, a sledujte, zda se do 24 hodin neobjeví zarudnutí, svědění nebo pálení. Pokud ano, produkt raději nepoužívejte. Pamatujte, že i přírodní složky mohou u některých lidí vyvolat alergickou reakci. Vždy si proto pečlivě prostudujte složení produktu.

Hygienické a snadné čištění

Není nic důležitějšího než hygiena a snadné čištění, ať už se jedná o kuchyňské spotřebiče, dětské hračky nebo koupelnové doplňky. Hladké povrchy bez zbytečných záhybů a spár zamezují usazování nečistot a bakterií, čímž zajišťují zdravější prostředí. Volte materiály odolné vůči vodě a běžným čisticím prostředkům, abyste si čištění co nejvíce usnadnili. Snadná demontáž jednotlivých dílů pro mytí v myčce nádobí je velkou výhodou, která šetří váš čas i námahu. Nezapomínejte na pravidelnou údržbu a čištění dle pokynů výrobce, prodloužíte tak životnost vašich věcí a zajistíte jejich bezproblémové fungování.

Tipy pro dokonalé oholení

Pro hladké oholení bez podráždění je potřeba dodržovat pár zásad. Před holením si obličej umyjte teplou vodou a naneste přípravek před holením, který změkčí vousy a připraví pokožku. Vybírejte kvalitní holicí strojek s ostrými břity. Tupé břity způsobují tahání vousů a podráždění. Holte se po směru růstu vousů, abyste předešli zarůstání. Netlačte na strojek, ale nechte ho klouzat po pokožce. Po holení obličej opláchněte studenou vodou, která stáhne póry. Nakonec naneste balzám nebo vodu po holení, které pokožku zklidní a hydratují. Pravidelná péče o pleť a dodržování těchto tipů vám zaručí dokonalé oholení bez nepříjemných následků.

klasický strojek

Mechanické hodinky, často označované jako „klasický strojek“, představují fascinující spojení tradičního hodinářského umění a precizní mechaniky. Na rozdíl od quartzových hodinek, které využívají baterii a elektronický oscilátor, klasické strojky fungují na principu natahovaného pera, jehož energie se pomocí soustavy ozubených kol a pružin přenáší na regulační orgán, obvykle setrvačku. Ta kmitá s přesně danou frekvencí a zajišťuje chod hodinek.

Klasické strojky se dělí na několik typů, nejčastěji se setkáme s nátahem manuálním, kdy je potřeba pero pravidelně natahovat ručně otáčením korunky, nebo automatickým, kde se energie pro chod hodinek získává pohybem ruky nositele.

Pro mnohé nadšence představují mechanické hodinky víc než jen nástroj k měření času. Jsou symbolem tradice, řemeslné zručnosti a nadčasové elegance. Složitost mechanismu a krása zdobených strojků, často viditelných skrze průhledné dýnko, fascinují milovníky hodinek po celém světě.

Investice do zdraví vaší pokožky?

Vaše pleť si zaslouží tu nejlepší péči. Je to investice, která se vám vrátí v podobě zdravého a zářivého vzhledu. Ať už vás trápí akné, vrásky nebo suchá pokožka, existuje nepřeberné množství produktů a ošetření, které vám pomohou dosáhnout vytoužených výsledků. Nezapomínejte ale, že krása vychází zevnitř. Zdravá strava, dostatek spánku a pitný režim jsou základem pro krásnou pleť. Dopřejte si proto to nejlepší jak zvenčí, tak zevnitř, a vaše pleť se vám odvděčí mladistvým a svěžím vzhledem.

Publikováno: 05. 06. 2024

Kategorie: Zdraví

Autor: Tereza Navrátilová

Tagy: oneblade | elektrický holič